Flexibilní komínové vložky EKO FLEX

V komínu je důležité spolupůsobení všech jeho prvků, tedy včetně nezanedbatelné části komínových vložek. Ať už jde o nerezové nebo plastové komínové vložky často používané při rekonstrukcích komínů nebo o keramické vložky s dlouhou životností vložky, která se používá většinou do komínů u novostaveb. S novými možnostmi ve stavebnictví, atypickými tvary struktury nových domů a dalšího přirozeného vývoje, došlo k problému s nedostačující flexibilitou těchto komínových systémů a především právě vložek.

A právě pro tyto atypy a situace je zde připravena novinka – flexibilní, ohebná komínová vložka od společnosti EKO KOMÍNY, s.r.o.

Výběr komínové vložky

Nejdůležitější je výběr správného typu komínové vložky, který bude vhodně sedět k úrovni a náročnosti Vámi zvoleného spotřebiče. Až zkombinováním obou těchto prvků můžete dosáhnout maximální a očekávané výkonu tohoto spotřebiče. Proto je důležité s tímto faktem počítat již při výběru celého komínu a především jeho vložky.

Každý typ spotřebiče na konkrétní palivo vyžaduje konkrétní druh komínové vložky z odpovídajícího materiálu. Výběr komínové vložky je nutné nechat na odbornících, jelikož jde o poměrně složitou a komplexní technologii.

Na dnešním trhu jsou samozřejmostí plastové komínové vložky, pevné nerezové, stejně jako keramické vložky, které se hodí především do novostaveb kvůli problémům s manipulací a výměnou v již postaveném domě.

Flexibilní komínová vložka a její výhody

Certifikované komínové vložky EKO FLEX jsou určeny pro sanaci stávajících komínových průduchů, do uhýbaných komínů, a tam, kde není možné instalovat potrubí pevné.

Flexibilní komínové vložky jsou vyrobené skružováním profi lovaných pásků z nerezové oceli do pružné hadice. Vyrábějí se v průměru od 100 do 200 mm. Komínové vložky EKO FLEX je možno využít u všech spotřebičů paliv pro odvod spalin s přirozeným tahem bez trvalé kondenzace (např. kondenzační kotle a podobné spotřebiče).

Výhodou flixibilních komínových vložek je kromě možnosti použití pro uhýbané komíny také vysoká životnost vložek, rychlý ohřev a snadná montáž i na velmi špatně dostupná a zastavěná místa, kde by nebylo možné pevnou nerezovou či keramickou vložku nainstalovat.

Montáž flexibilních komínových vložek EKO FLEX

Montáž ohebných komínových vložek se provádí zašroubením a zajištěním pomocí trhacího nýtu ze stejného materiálu. Samotná instalace komínové vložky se provádí zvrchu směrem dolů pomocí naváděcí hlavice, která se spouští komínem. Po dosažení potřebného místa (flexibilní komínové vložky mají délku až 12 m) se vložka připojí do T-kusu a opět se zajistí trhacím nýtem. Na komíně poté vložku zajistíme objímkou a krycím plechem.

Po této instalaci ohebné komínové vložky je samozřejmě nutná revize a vyzkoušení, zda je vložka plně průchozí a funkční. Tento servis Vám samozřejmě v rámci zakázky zajistí montážní firma, která u Vás modernizaci komínu provádí.

 

S jakýmikoliv dotazy či poradenstvím ohledně montáže flexibilních komínových vložek EKO FLEX od společnosti EKO KOMÍNY, s.r.o. se na nás obraťte. V naší nové nabídce naleznete různé typy ohebných komínových vložek, které přesně sedí na jakýkoliv typ komínu a spotřebiče.

 

EKO KOMÍNY, s.r.o.
Opolská 596/2
181 00 Praha 8
Telefon: 841 566 469

www.eko-kominy.cz

Zavolejte nám na infolinku: 841 566 469!
  • Ochrana pro validaci
  • Ochrana pro validaci
EKO Universal EKO Star EKO 100 EKO 300 EKO Aquapress EKO Turbo EKO San EKO PPH EKO Flex