Spalinové ventilátory

Spalinové ventilátory jsou zařízení zajišťující odvod spalin z ústí komína, které se instalují na komínovou hlavu. Komínové ventilátory jsou vybaveny speciálními motory s nízkými energetickými nároky, které nejsou umístěny v proudu odsávaných spalin. Ventilátorem je vyvozen podtlak v komíně, který současně zajišťuje dostatečný přívod spalovacího vzduchu do spotřebiče pro dokonalé spalování.

Spalinové ventilátory Vám zajistí kontrolu nad svým komínovým tahem pro zajištění optimálního odvodu spalin a k tomu následující výhody:


rychlé zapálení

Rychlé a snadné zatápění

S pomocí komínového ventilátoru kdykoliv bez problémů rozděláte oheň, nezávisle na účincích větru, inverzi počasí, dálce a průměru komína a kouřovodu. Žádné zakouření do místnosti, žádný zápach.

bezpečný systém

Bezpečný systém

Kontrolní systém spalinového ventilátoru pro plynové topeniště kontroluje, zda je dostatečný tah v komínu a v případě, že tomu tak není, automaticky vypne přívod plynu.

dokonalé spalování

Dokonalé spalování s vysokou účinností

Neustálý správný komínový tah a s tím i dokonalý přívod kyslíku znamená správné hoření nezávisle na vlivech počasí. Díky dokonalému spalování můžete ušetřit až 15% nákladů na palivo.

zdravější prostředí

Zdravější domácí prostředí bez sazí a prachu

Komínové ventilátory při čištění a vybírání topeniště zamezí zaprášení a zvíření sazí do místnosti. Tím ochráníte Vaše plíce před vdechováním prachu a sazí. Zároveň tím udržíte Vaše zdi déle čisté.

doplňkové systémy

Doplňkové větrání

Za horkého počasí, když se kamna ani krb nepoužívají, můžete použít spalinové ventilátory také pro odvětrání místnosti.

Zavolejte nám na infolinku: 841 566 469!
  • Ochrana pro validaci
exodraft
EKO Universal EKO Star EKO 100 EKO 300 EKO Aquapress EKO Turbo EKO San EKO PPH EKO Flex